7ترازو

LIBRA

علامت مشخصه

سفیروت

 احسان، عشق ،חסד

نام عبری

מאזניים

خصوصیات مهم

 پرمدعا

نام لاتین

 LIBRA

لفظ کلام

 من تعادل را برقرار خواهم کرد

نام فارسی

 ترازو

حساسیت های کالبدی

 مهره های پشت و کمر

نام عربی

 میزان

مستعد به بیماری های

 اعصاب، میگرن

نام هندی

 THULAM

سنگ جواهر

 یاقوت زعفرانی، یشم ، לשם

سیاره حاکم

 زهره

فلز

 مس

علامت سیاره

روز خوش یمن

 جمعه

عنصر

 هوا

عدد شانس

 6 و 9

ماهیت

 اصلی - اساسی

رنگ ها

 گروه رنگ های آبی، صورتی

طبیعت

 منفی – نیمه باردار

گلها

 آفتاب گردان، زنبق

جنسیت

 مذکر - گرم

سبط

 دان ، דן


هفتمین صور فلکی در منطقه البروج، میزان یا LIBRA است. برجی که نماد داوری، عدالت، قضاوت، نقطه اوج اول سال یا به گفته ای؛ مرز میانی شش ماهه اول و دوم به شمار می رود.
میزان، برابر با ماه عبری تیشری و آغاز سال عبری است. کلیمیان یا پیروان حضرت موسی (ع) بر این باورند که دادگاه الهی، پرونده کارکرد یک ساله همه انسان ها را در دهمین روز ماه تیشری، بررسی، داوری و قضاوت خواهد کرد و سرنوشت یک سال آینده بشر رقم خواهد خورد.
آرمان گرا و متعادل
LIBRA، نمایش گر یک شخصیت آرمان گرا، ایده آلیست و متعادل است.
برجی که پیوسته ها و منسوبات آن، عشق به ادبیات، رقص، شعر، موسیقی، هنر، دوستی، شادی، صمیمیت و مهربانی است.
ترازو، عدالت
یادتان باشد که سمبل یا نماد میزان، ترازویی در حال تعادل است که نشان برابری میان خوبی و بدی، زیبایی و زشتی ها و به ویژه، متعادل نگاه داشتن عدل و انصاف است.
شتاب و آرامش
زادگان برج میزان، اگرچه همانند دیگر دارندگان عنصر هوا، بی ثبات، ناآرام و بی قرارند؛ گاهی با شتاب، عصبی و پرخاش گر می شوند. خیلی زود هم به آرامش خود باز می گردند.
ترازو، وارث حَمَل
زادگان ماه میزان یا ترازو، وارث ویژگی های برج حمل هم هستند، یعنی، بی ثباتی در کردارشان، سرچشمه از خصوصیات هر دو برج میزان و حمل دارد.
تکامل و پیروزی
متولدان این ماه می توانند با بهره گیری درست از نیروهای میزان، نه تنها بر دشواری ها و نقاط ضعف خویش چیره شوند، در رسیدن به تکامل و آدمیت، با داشتن المنت یا عنصر هوا که نماد قدرت، فهم و درک بالاست؛ در راه اهداف و آرمان های مثبت خویش پیروز شوند.
ماه مقدس و اسرارآمیز
از دید پژوهش گران علم اعداد، میزان، یک ماه مقدس و اسرارآمیز در میان دیگر ماه هاست که از جای گاه ویژه ای برخوردار است. آنها بر این باورند که LIBRA، پیام آور عشق و محبت با نیروی مثبت و تاثیرگذار بر سرنوشت انسان هاست.
مستقل، فیلسوف، مذهبی، پیش بین
پیوسته های آن، شخصیتی مستقل و نیرومند با اندیشه های فیلسوفانه و منحصر به فرد با استعداد فراگیری علوم ماوراءالطبیعه، اشاعه فرهنگ مذهبی و قدرت پیش بینی دارند.
هنرمند و پیروز در اقتصاد
بیشتر زادگان ماه میزان، اهل مطالعه بوده؛ روحی حساس و هنرمندانه دارند که می توانند در زمینه طراحی، نقاشی، نویسندگی و شاعری به درجه ممتاز و درخشانی برسند. هم چنین در فعالیت های اقتصادی به آسانی، موفقیت هایی خواهند داشت.
تخیل، مغناطیس، تاثیر
متولدان ترازو از تخیلات شگفتی برخوردارند و می توانند به یاری خاصیت مغناطیسی که در درونشان نهفته است، تاثیرهای به سزایی بر اطرافیان خود بگذارند.
دوگانگی
اگر به علامت و نشان ترازو نگاه بیشتری شود، پی می بریم که دارای دو کفه ترازوست و همانند صاحب المنت هوا؛ یعنی دوپیکر یا جوزا، حالت دوگانگی داشته، ناپایدار و بی ثبات هستند.
ناگفته نماند همه برج هایی که نشان آنها از دو قسم یا دو ترکیب است، ویژگی های دوگانه دارند. نیز ماه هایی که عنصر یا المنت آنها هوا باشد، بی ثباتی و بی قراری را در درونشان می توان دید.
تاثیر مریخ
اگرچه تضاد در روحیه آنها گاهی سردرگمی، عدم تصمیم گیری و در پایان، باریک بینی می آفریند؛ وجود سیاره مریخ در میزان می تواند ثبات و کیفیت مثبتی را به ماهیت ابهام گونه و دوگانه میزان بیفزاید.
فعالیت اجتماعی
انرژی و نیروی بسیار زیاد مریخ و دیدگاه حق طلبانه و دادگرانه میزان، آغاز خوبی برای پیدایش هرگونه فعالیت اجتماعی است.
اراده و تصمیم گیری
دارندگان عنصر آتش و به ویژه اسد، در هدایت، رهبری و تصمیم گیری ها کمک بزرگی برای زادگان ماه میزان به شمار می آیند؛ زیرا از بزرگ ترین نقاط ضعف LIBRA، ناتوانی و نداشتن اراده در تصمیم گیری های سریع است.
ستیز و دفاع از حق
زاده ماه ترازو با داشتن شرم و حیا، در صورت غفلت یا ناآگاهی نمی تواند مدبرانه از حق خود دفاع کند و بیشتر مجبور می شود تا با ستیز و نزاع، حق خود را حفظ کند.
دانستن و کنجکاوی
گرایش به دانستن یا به گونه ای کنجکاوی، از ویژگی های روشن اوست. وی علاقه مند است که از همه چیز سر درآورد. ترازو بیشتر در پی اثبات سبب هاست که با داشتن استعداد پیش بینی و پیش گویی رخدادها، در این راه پیروز خواهد شد.
تاثیر مثبت و مهربانی
او در برخورد نخست با اطرافیان، با رفتار خوب و مهربان، تاثیر مثبتی را از خود به جا می گذارد و بسیار زود می تواند با دیگران رابطه برقرار کند.
پرهیز از دخالت دیگران
زادگان ماه ترازو با این که گرایش زیادی به دخالت و سردر آوردن از کار و زندگی و مسایل دیگران دارند، به هیچ روی دوست ندارند که دیگران در کارشان حتی به نام نصیحت یا راهنمایی، دخالتی داشته باشند.
رهاورد انتقاد از ایشان
باید بدانید که ایشان، جنبه انتقاد شنیدن از خود را ندارند و در این مورد، ظرفیت آنها بسیار محدود بوده، با حساسیت بیش از حدی که دارند، با کوچک ترین انتقاد یا مقایسه با دیگران، تعادلشان به هم می ریزد. بنابراین پرخاش گری و بازتاب های پیش بینی نشده ای را از ترازو خواهیم دید. سلامتی آنها همواره بستگی به رفتار اطرافیان دارد و بنابراین در حفظ سلامتی ترازو، باید دیگران رفتار و کردار خود را حفظ کنند.
اثر اورانوس
با آمدن سیاره اورانوس به برج ترازو در هر هفت سال، رفتار آنها چنان قاطع و نیز مثبت است که بهترین اثر را در برخورد نخست، از خود به جای خواهد گذاشت. بنابراین ایشان آمادگی و توان آن را دارند، تا با ثبات و استواری بیشتر با اندیشه هایی نوین و هوشمندانه، با مشقت و رنج، سخت کار کنند تا به آرزوها و خواسته هایشان دست یابند.
اثر ماه
با جا گرفتن ماه در برج میزان، دگرگونی های چشم گیر و مثبتی پدید می آید. در این هنگام، میزان یا ترازو به آسانی تحت تاثیر و نفوذ نصایح دیگران قرار می گیرد. ادب و فرهنگ بالا هم سبب می شود تا با فروتنی، گفته های دیگران را بپذیرد؛ به شرط آن که پند و اندرزهای مردم، عادلانه و منطقی باشد.
میزان با این که کم حرف و بسیار مخالف اغراق، پیشگویی و غیبت برای دیگران است، با حضور ماه در میزان حساس شده؛ بر لطف، محبت و کلام پر مهر او افزوده خواهد شد.
اثر مشتری
با اثر سیاره مشتری بر ماه میزان، داوری و اجرای عدالت، به رشد و اوج و تعالی خود خواهد رسید. آنها می توانند در تصمیم گیری های حساس هم برای خود و دیگران با داوری عادلانه، مسایل را حل و فصل کنند. یادتان باشد که گاهی قضاوت های ایشان، در راستای منفی هم خواهدبود.
اثر کیوان
با آمدن سیاره زحل یا کیوان در ماه ترازو، ایشان کمترین بی انضباطی و بی ثباتی را خواهند داشت. بنابراین می توان نشانه هایی از تعهد و پذیرش مسوولیت های سنگین را در همه بخش های کاری و تجاری، در وجودشان دید و بی گمان، پیروزی هایی را در بر خواهد داشت.
اعتماد، وفاداری در ازدواج
بر آنها اعتماد و اطمینان از هر جهت، مقدس و محترم است. ترازوها خیانت را کمال پستی و دنائت می شمرند و در ازدواج و دوستی هم بسیار باوفا هستند.
نظم و عدالت
برای آنها رعایت نظم قانون و مقررات، بسیار مهم است و هرگونه تبعیض و بی عدالتی، تعادل آنها را به هم خواهد زد و فرقی هم نمی کند که دوست باشد یا دشمن؛ با هر قیمت و هزینه ای که باشد، مخالفت می کند؛ زیرا بر این باور است که حق دیگران را باید محترم شمرد و به خلوت و حریم آنها نباید دست درازی و تجاوز کرد.
دوری از تنهایی
زادگان ماه میزان را هرگز نباید در تنهایی رها کرد؛ زیرا از انزوا و تنهایی تنفر دارند و دوست دارند که همواره در میان دوستان و آشنایان باشند، چنان که در محیط کار هم شغل هایی را بر می گزینند که گونه شراکتی یا جمعی باشد؛ به ویژه زنان میزان یا ترازو که به طور عملی هم زندگی را بدون شریک نمی توانند پشت سر بگذارند. متولدان این ماه، بیشتر در پی کارهایی اجتماعی هستند که با دیگران در ارتباط باشند.
هنر
آنها استعداد بسیاری در دانش و هنر دارند و از این روست که توانایی افزونی را در طراحی و تزیینات داخلی از خود نشان می دهند. نیز کارهایی که فرهنگی – هنری است یا در نقش مجری و گرداننده برنامه های تلویزیونی، پیروزی های چشم گیری خواهند داشت. از آن جا که برج میزان، نشان داوری، عدل و مساوات است؛ زاده این ماه می تواند وکیل، قاضی یا مشاور سیاسی خوبی باشد یا در زمینه های حقوقی فعالیت کند.
اگر هم کار او آزاد باشد، فروشنده خوب و بسیار موفقی در آثار عتیقه و باستانی است.
بازگویی و تفهیم عقاید
ترازوها اندیشه و عقاید خود را به خوبی تفهیم می کنند و افکار مذهبی و معنوی خود را به آسانی برای دیگران می گویند.
ترازو، تفریح، امید
ترازو در ردیف برج های اصلی به شمار می رود. او با نگرانی های بیهوده و اضطراب، اغلب دچار مسائل عصبی و افسردگی می شود بهتر است همیشه در مفعالیتهای ورزشی بطور گروهی شرکت کند و به تفریح بپردازد تا دچار ناامیدی و یاس نشود.
دوره های متناوب فعالیت و استراحت، از روشن ترین ویژگی های اوست و شاید تنها روشی باشد که بتواند بهبود روحی و جسمی وی را همواره نگاه دارد. البته نباید این دوره ها را تنبلی میزان شمرد. او از نیروی متوسط و معتدلی با بنیادهای قوی برخوردار است.
افسردگی و بیماری خود
آنها بیش از هرچیز، درگیر مسایل عصبی و افسردگی بوده، بیشترشان از درد مهره ها، پشت کمر، سیاتیک و سردرد رنج می برند. نیز باید پیاپی مراقب کبد حساس خود باشند.
چهره و اندام
میزان یا LIBRA، قامت متوسط یا بلند و اندام متناسب، با چهراه ای زیبا و گرد دارد که اجزایش ترکیب هماهنگی دارند. بیشتر خانم های زاده ماه میزان، چشمانی پرجذبه و درشت، ابروانی کشیده و موهایی پرپشت و نرم دارند.
انگیزه بیماری و چاقی
از عادت و رفتارهای همیشگی آنها ناخن زدن به تنقلات و به ویژه شیرینی است که بسیار خطرساز بوده، به سختی می توانند این کردار را ترک کنند و این تنها انگیزه ای است که می تواند ایشان را دچار بیماری چاقی کند؛ ولی با اراده قوی و یاری اطرافیان می توانند خودشان را از این دشواری برهانند.
یادمان باشد که افراط و زیاده روی در خوردن و آشامیدن می تواند زادگان ماه ترازو را به ناراحتی های کبدی و مثانه نزدیک کند.
آبی و زرشکی
گروه رنگ های آبی و زرشکی، برای زادگان ماه میزان، آرامش را می آفریند.

نام آورانی که در این ماه زاده شده اند، افراد زیر هستند:
    ژولیوس سزار – رهبر رومی پیش از میلاد و از افراد نامی قبیله ژانس
    مهماتما گاندی – رهبر و پیشوای سیاسی و اخلاقی هند
    پاپ ژان پل چهارم – از رهبران مذهبی مسیحی در واتیکان
    اسکار وایلد – نویسنده، نمایش نامه نویس، شاعر و منتقد ایرلندی
    مایکل داگلاس – هنرپیشه سینمای آمریکا
    پله – فوتبالیست برزیلی
    لخ والسا – رییس جمهور لهستان

آتش خاک هوا آب

حمل

ثور جوزا سرطان
اسد سنبله میزان گژدم
قوس جدی دلو حوت