3دوپیکر

GEMINI

علامت مشخصه

سفیروت

 شکوه و زیبایی,תפערת

نام عبری

תאומים

خصوصیات مهم

 اجتماعی، کنجکاو، بخشنده

نام لاتین

 GEMINI

لفظ کلام

 من فکر می کنم

نام فارسی

 دو پیکر

حساسیت های کالبدی

 مفاصل، کتف

نام عربی

 جوزا

مستعد به بیماری های

 اعصاب

نام هندی

 MITHUA

سنگ جواهر

 زمرد، کهربا,ברקת

سیاره حاکم

 عطارد (مرکوری)

فلز

 جیوه

علامت سیاره

روز خوش یمن

 چهارشنبه

عنصر

 هوا - باد

عدد شانس

 5 و 9

ماهیت

 ناپایدار

رنگ ها

 سفید، نقره ای، زرد

طبیعت

 مثبت – بایر

گلها

 یاس سفید، اسطوخودوس

جنسیت

 مذکر- مرطوب

سبط

 لوی,לוי

دو پیکر
GEMINI

سومین صور فلکی در منطقه البروج، دوپیکر یا GEMINI است. برجی که نماد قدرت فهم؛ یعنی، فهم قوی و بالاتر از هرچیز، نمودار انقلابی عظیم و صعود بشر، به حد کمال است.
ماه ده فرمان
برجی که برابر است با سیوان – ماه عبری که در بیش از سه هزار سال پیش، ده فرمان یا ده کلام خداوند، به دست حضرت موسی (ع) به انسان عطا شد و آن، سرآغاز بیداری از خواب گم راهی و جهل، شکوفایی باورهای نوین و ایمان آوردن بشر به ذات مقدس احدیت است.
کنجکاوی و هوشیاری
برجی که پیوسته های آن، نمایشگر کنجکاوی، هوشیاری تجزیه، تحلیل و پالایش افکار بوده؛ متولدان آن همان گونه که از نامش پیداست، دو شخصیت متفاوت؛ ولی وابسته به هم دارند و از تنهایی گریزانند. از این رو، بسیار اهل سفر، باهوش و زیرک، رفیق باز و فعال هستند.
یک بام و دو هوا
آنها حساس و در عین حال، رفتاری بی ثبات و متغیر، مانند دو روح متفاوت در یک کالبد دارند؛ به مصداق ضرب المثل فارسی "یک بام و دو هوا".
اجتماع، ارتباط، تطبیق
زادگان ماه دوپیکر یا جوزا با این که روحیه دم دمی مزاج، رنگارنگ و متلونی دارند، طبیعت، استعداد اجتماعی بودن و معاشرت را در قالب یک هنر، به وجود آنها هدیه کرده است که نه تنها می توانند به راحتی، خود را با هر محیطی تطبیق و وفق دهند، می توانند در هر زمینه ای با دیگران ارتباط برقرار کنند.
جوزا وارث قوس
ناگفته نماند که متولدان این ماه یا תארנים وارث ویژگی های ماه قوس یا קשת و به ویژه، خصوصیات مثبت و منفی آن هم هستند. بنابراین باید با کربرد درست و بهینه انرژی های درون خود، به مشکلات و نقاط ضعف خویش چیره شوند. در نتیجه، می توانند در راستای رسیدن به تکامل یا در واقع انسانیت، موفق باشند.
قدرت و فهم
دوپیکر یا در فرهنگ هندی MITHUA، با داشتن المنت هوا که نماد قدرت و فهم است، بی گمان، با به کارگیری درست از این انرژی، در جهت اهداف مثبت خویش پیروز خواهدشد.
وفاداری و عشق و عاطفه
باید بدانید که زادگان ماه جوزا یا GEMINI، بسیار متنوع طلب هستند و بنابراین، گاهی با رفتارشان در حول مسایل عاطفی، سوءتفاهم هایی را برای شخص مقابل خود پدید می آورند؛ زیرا رفتار بیشتر آنها هنگام ایجاد رابطه احساسی، بر پایه هوای نفس استوار شده و کمتر می توان ابراز عشق واقعی را از آنان دید. نیز هنگامی که ونوس بر ماه جوزا اثر کند، مورد فوق، نیروی بیشتری می گیرد و در وفاداری ایشان در موارد عشقی، ثبات کمتری خواهد بود.
زناشویی و سیاست
دوپیکر اگر در موارد زناشویی هم از قدرت دیپلماسی و سیاسی خود به گونه شایسته ای استفاده نکند، بی گمان، پیوند ازدواجشان پایدار نخواهدبود.
دوگانگی در دوپیکر
به ماهیت اصلی دوپیکر، کمتر می توان پی برد و او را شناخت؛ زیرا داشتن این دوگانگی طبع، او را در دو جهت مخالف و متضاد می راند و هدایت می کند. گاهی دارای طبع گرم است و زمانی طبع سرد دارد. از یک سو، ابرلز عشق او به دیگران می تواند طرف مقابل را به ستوه آورد و از سوی دیگر، بی مهری و بی تفاوت بودنشان یاس و ناامیدی سایرین را در پی خواهد داشت.
هنر
بی شک، این مجموعه و نیز ترکیب پرسش برانگیز و شگفت کننده آن می تواند استعداد و خلاقیت زادگان جوزا را در نمودن هنر، به ویژه در ادبیات، سخن وری و شعر، به اوج شکوفایی برساند.
دوپیکر شتابان
با تاثیر مارس بر جوزا، متولد این ماه را کمتر می توان یافت که آهسته حرف بزند یا آهسته مطلبی را بخواند. بیشتر آنها هنگام سخن گفتن یا خواندن چیزی، بسیار با شتاب و سریع هستند و به همین گونه، اگر دیگران هم به تندی صحبت کنند، جوزا به راحتی، مطالب آنها را کاملا درک می کند و در می یابد. نیز حرکت و رفتارش تندتر و عصبی تر از افراد معمولی به نظر می رسد. ضمن آنکه به سرعت می تواند دیدگاه و نظریاتش را هم تغییر دهد.
دوپیکر خیالباف
زادگان دوپیکر یا GEMINI، رفتارشان چنان است که اگر ضرورت ایجاب کند یا لازم باشد، گاهی با آمیختن مطالب حقیقی و غیرحقیقی و گفتن آن در نظر دیگران، فردی خیال باف یا دروغ گو جلوه می کنند.
باید یادتان باشد که زیرکی و رعایت نکردن اصول اخلاقی، از ویژگی های اصلی سیاست مداران به شمار می رود و این، از دسته ابزار و اهرم هایی است که متولدان جوزا در هر اوضاعی، به خوبی می توانند برای حفظ منافع خویش به موقع و به جا به کار برند؛ اما با آن که نقاط چندان منفی در وجودشان نیست، می توان انتظار چنین رفتارهای پیش بینی نشده ای را گاهی از ایشان داشت. این مورد، هنگامی خواهد بود که جوزا با رفتار ددمنشانه یا حرکات پلید و منفی رو به رو شود.
تاثیر اورانوس بر دوپیکر
با تاثیر اورانوس بر جوزا، آن چه گفته شد، قوت بیشتری به خود می گیرد؛ یعنی، تغییر و دگرگونی های بسیاری روی خواهد داد. به ویژه، در مورد مسایل کاری که بی گمان، دل چسب و گیرا نخواهد بود.
گاه، ناشکیبایی
زادگان دوپیکر، از آنجا که صبر و شکیبایی آنها محدود است، زود خسته می شوند. در بعضی مواقع، کارها را درنیمه راه رها می کنند و حتی در برابر دگرگونی ها یا انجام دادن مسوولیت ها، به دلیل نداشتن عزم، اراده و ثبات قدم کافی برای پیروزی، نیاز به زمان بیشتری دارند.
اراده، لازم است
آنها در پی گیری کارها، تداوم و اراده ندارند. اگر این رفتار یا حالت، بهبود نیابد و ترمیم نشود؛ به نام یک نقطه ضعف، می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. البته، تجربه نشان داده است که ایشان قادرند با تسلط بر اعصاب خویش و چالاکی، کارها را در اندک زمانی به نحو احسن انجام دهند.
اثر مارس بر جوزا
با تاثیر نیروی سیاره مارس بر جوزا، زادگان آن هنگام بحث و گفت و گو با دیگران، صحبت هایشن جنبه جدی تری به خود خواهد گرفت که این بدان معنا نیست که آنها در وقت سخن گفتن، رفتاری از خود بنمایند که ناراحتی اطرافیان را بر انگیزد.
رهاورد هوش در کارها
زادگان جوزا به سبب هوش و ذکاوت که ارمغانی الهی و خدادادی است، بیشتر با داشتن کارهایی چون سیاست مداری، خبرنگاری، نویسندگی، کار درموسسه تبلیغاتی، سخن گوی رسانه های ارتباط جمعی، تدریس درمراکز آموزشی و بخش هایی از این دست، می توانند درخشش و شایستگی درخور توجهی را از خود بنمایند. به ویژه، هنگام سخن رانی، با به کارگیری فن بیان خوب و سخنان شیوا، بسیاری از دشواری های خود و دیگران را حل و فصل و برطرف خواهند کرد.
سخن و ارتباط با مردم
بیشتر متولدان دوپیکر، شیفته مباحثه و مکالمه هستند. این، شاید بهانه ای باشد تا پیاپی در ارتباط و تماس با مردم باشند؛ زیرا آنها از تنهایی بیزارند. برای همین دوست دارند و می خواهند که همواره برای مشکلات دیگران با ایشان مشورت و تبادل نظر شود و از این که آنها را به سمت مشاور بر می گزینند، بر خود می بالند. چون در چنین هنگامی، افزون بر دریافت آگاهی و اطلاعات، کنج کاوی ایشان ارضا شده، از هم نشینی و معاشرت با دیگران هم لذت خواهند برد.
روش های پیروزی
یادمان باشد که زادگان جوزا برای رسیدن به هدف هایشان با داشتن ویژگی احتیاط، محافظه کاری، گرفتن تصمیم های سریع و مدبرانه، چرب زبانی، شگردهای سیاست مدارانه در راستای ایجاد روابط، پذیرفتن مسوولیت های مهم و دیگر زمینه های مادی و معنوی، می توانند به پیروزی های بالا و چشم گیری دست یابند. رفتار نام برده به عنوان یک ابزار، در واقع اهرمی است که زادگان این ماه در هر وضع و موقعیتی،به خوبی می توانند با بهره گیری مناسب از آن، از منافع خویش دفاع کنند.
سلیقه در ازدواج
آنها از دید مسایل احساسی و عاطفی، به خصوص هنگام آفرینش رابطه های عشقی و ازدواج، ترجیح می دهند که شخص مورد نظرشان همانند خودشان، هم فکر و هم سلیقه باشد. به گفته ای؛ در چهارچوب سیاستی مشترک، زندگی مشترکشان را با توافق کامل طی می کنند.
ابراز عشق
MITHUA، یا دوپیکر، در میدان ابراز عشق، بسیار خون سرد، ملایم و منطقی است. هرگز اجازه نمی دهد که غریزه های عاطفی، دیگر احساس و غرایزشان را تحت الشعاع قرار دهد.
اثر نپتون بر دوپیکر
با اثر سیاره نپتون بر آن برج، این موضوع، نیروی بیشتری می گیرد و او می تواند حتی در ایجاد ارتباطی مطلوب و ایده آل، با احساسی معنوی، پاک و بی آلایش، پیروزی های بیشتری را ویژه خود کند.
آموزش زبان
گفتنی دیگر درباره زاده برج جوزا، این است که او استعداد فراگیری زبان های بسیاری را دارد و افزون بر دانستن کامل زبان مادری خود، می تواند زبان خارجی دیگری را به آسامی فرا گیرد و به خوبی سخن گوید. در این مورد، بیشتر آنها وقتشان را به گونه ای تنظیم می کنند تا اگر لازم شد هم زمان، چند زبان دیگر را با هم بیاموزند.
همه این استعدادها سرچشمه از حافظه خوب، قوی و توان مندی آنها در سخن وری است. این فراگیری را باید مدیون سیاره اورانوس،هنگام قرار گرفتن در برج جوزا یا GEMINI هم دانست.
ظاهر دوپیکر
از دید ظاهری، زادگان GEMINI، اندامی بلند و کشیده، چشمان براق و گیرا، استخوان بندی ظریف، پاهای لاغر و پوستی روشن دارند که حتی رگ های زیر پوستشان آشکار است. هم چنین دارای دست های بلند، استخوانی با انگشتان فرز و چالاک هستند که حرکت سریع دارد. در وقت سخن گفتن، دست هایشان را حرکت می دهند که انگار بیشتر و بهتر بتوانند منظورشان را بیان کنند.
طبع جوزا
ایشان دارای طبع و مزاجی دوگانه یا گرم و سرد، به طور هم زمان هستند که طبیعی به شمار می آید.
بیماری و ضعف
بیشتر متولدان جوزا، ریه های حساسی دارند که از دشواری های تنفسی رنج می برند و این حساسیت، به ویژه در برابر سرماخوردگی، بسیار روشن و محسوس است. نیز در صورت کوتاهی و قصور در درمان آن، دچار برونشیت، ذات الریه و روماتیسم خواهند شد.
جوزاها با آن که تحمل و شکیبایی شان از نظر روحی در مقایسه با بیماری های جسمی، بالاتر است، از نظر حساسیت، بیشتر آنها از ناراحتی های اعصاب رنج می برند؛ زیرا پیاپی با نگرانی های بی مورد از آینده، یا پشیمانی و ندامت از خطاها و اشتباه های گذشته، در ستیزند.
خستگی و افسردگی
فعالیت های پیاپی، مداوم و فشارهای فکری، بی آرامش و استراحت، برای روح و روان ایشان مضر شناخته می شود و می تواند آنها را دچار افسردگی کرده، از پای در آورد.
رنگ
رنگ هایی که به وجود جوزا انرژی و نیروی مثبت می دهد و آرامش می بخشد، سفید، نقره ای، طیف رنگ های زرد و به ویژه زرد لیمویی است.
نام آوران زاده جوزا
نام آورانی که در ماه دوپیکر یا GEMINI به دنیا آمده اند، افراد زیر هستند:
هنری کیسینجر – سیاست مدار و تئوریسین نامی
جان اف کندی – رییس جمهور پیشین آمریکا
الکساند پوشکین – نویسنده رمان و منظومه نویس روسی
ملکه ویکتوریا
توماس هاروی – پزشک و عالم تشریح انگلیسی، نخستین کسی که نظریه گردش خون، از اوست.
یان فلمینگ – پزشک انگلیسی و کاشف پنی سیلین
پل گوگن
آلکسی لئونو – نخستین انسانی که در فضا راه پیمایی کرد.

آتش خاک هوا آب

حمل

ثور جوزا سرطان
اسد سنبله میزان گژدم
قوس جدی دلو حوت