قدرت حرف ו(واو)


در میان حروف آلف بت عبری واژه ו (واو) ششمین جایگاه را به خود اختصاص داده است ، معادل آن در فارسی ( و ) و در انگلیسی حروف ( V ) و ( W ) می باشد . شکل ظاهریו ، نحوه تلفظ با سه حرف (واو) و ارزش عددی (ו) از اعداد اصلی مفرد ، اسم معنی آن " میخ " و آن نشانگر ایجاد ارتباط و اتصال بین دنیای خاکی با دنیای روحانی می باشد . طالع آن ثور (Tauus) و سیاره حاکم بر این واژه "ونوس" می باشد .
نیز در بین عناصر رابعه این واژه در گروه خاک قرار گرفته ، مسلماً تأثیرات مهمی در خلق و خوی (طبیعت) دارندگان این حرف خواهد گذاشت .
حرف ו (واو) همانند دیگر حروف الفبای عبری ، انرژی نهفته خود را در کلمات به ویژه در آغاز هراسم از راههای متفاوت ارائه می کند و آن بیانگر یک شخصیت خیرخواه ، احساساتی و رمانتیک اما مغرور که در ایجاد دوستی ها ثابت قدم می باشد .
ناگفته نماند ، دارندگان حرف ו( V ) به نوعی ایده آلیست هستند . از این رو عمل کردشانن تحت تأثیر تصمیم گیری هایشان می باشد به عبارتی عواطف و احساسات بر آنها تسلط دارد و نیز در مواقعی منطق نقش کمتری ایفا می کند و همین امر باعث می شود احساس مسئولیت در این گروه بطور جدی شکل بگیرد و از هیچ کوششی در اجرای مسئولیت های محوله کوتاهی نکنند . جزئیات را بطور دقیق دنبال خواهند نمود و کاری را ناتمام باقی نمی گذارند .
نباید از نظر دور داشت ، وابستگی های معنوی به ویژه در ارتباط با خانواده ، بسیار بر ایشان حائز اهمیت می باشد و اگر لازم باشد برای حفظ خانواده و نزدیکانش ایثارگری خواهند نمود . اصولاً تعصبی خاص برای کمک و حمایت به دیگران دارند و اگر در این امر موفق نشوند واقعاً غرورشان جریحه دار خواهد شد زیرا فقط از این طریق می توانند احساس مفید بودن را حس کنند . از این رو صاحبان حرف ו (واو) حتی بعنوان یک مربی و یا معلم از این امر جدا نیستند ، آنها نهایت سعی خود را خواهند کرد تا شاگردانشان بهترین نتیجه را بدست آورند .
نیز همچنین انرژی نهفته در حرف ו (واو) باعث ایجاد و حفظ غریزه وفاداری همراه با صداقت در این گروه می شود در نتیجه می توان در دوستی روی آنان حساب کرد . زیرا این افراد انسانهای باثبات و قابل اعتماد هستند .
واژه ו (واو) مرکب از دو حرف ו ו و ارزش عددی آن 12=6+6 و عدد مفرد آن 3=2+1 معرف حرف # (گمیل) که نمایانگر هماهنگی و سازگاری میان دارندگان حرف ו (واو) و # (گمیل) می باشد .
اما ارزش عددی (اصلی) حرف ו ( V ) رقم شش می باشد و با توجه به اینکه این رقم (6) تحت نفوذ سیاره ونوس می باشد ، از این رو دارندگان این عدد باید توجه داشته باشند که خیلی زود در شرایط خاص و یا در محیطی رمانتیک دستخوش احساسات قرار خواهند گرفت و به سختی قادر خواهند بود که خود را کنترل کنند .
این گروه عاشق زیبایی می باشند مهم نیست این زیبایی در طبیعت باشد و یا در یک تابلو نقاشی و یا در شعر یاموسیقی ، بدین جهت آنها را مظهر عشق و زیبایی می نامند ، نیز همچنین به موسیقی علاقه خاصی نشان می دهند و به آن عشق می ورزند . در ضمن اغلب آنان به هنر روی می آورند حتی به حرفه هنرپیشه گی در تئاتر و یا سینما .
زیرا تنها عامل مؤثری است که به آنها آرامش می بخشد و آنها را به وجد می آورد . دارندگان حرف ו (واو) و عدد شش به دنبال انجام برنامه ها و کارهای خود در زندگی شخصی شان ، اگر احساسی عمل کنند ، برای نیل اهداف و آمال شان بسیار مصمم و پر تلاش خواهند بود و بعید نخواهد بود که حتی خود را به خطر بیاندازند با داشتن حس وفاداری ، در ارتباط با دوستانشان این امر هم صدق می کند .
ضمناً محبت دوستان را هرگز فراموش نخواهند کرد و همیشه درصد جبران آن می باشند . از دیگر خصایص اخلاقی این گروه ایجاد ارتباط و حفظ رفتار دوستانه با اطرافیان خود می باشد و با تعصبی خاص درصد شادی بخشیدن به ویژه هنگام حضور در جمع آنها می باشد .
از سوی دیگر واژه ו (واو) نمودار دنیای خاکی و مادی گرایی است که مسلماً می تواند به عنوان یک نقطه ضعف تلقی شود و در صورت غفلت مسیر زندگی دارندگان حرف ו (واو) را دستخوش تغییرات اساسی قرار دهد .
به عبارتی موقعیت آنان را از بلندای مثبت به قهقرای منفی و ظلمت سوق می دهد . نیز همچنین غرور و لجاجت ، گرایش بیش از حد به مادیات و تسلیم شدن در مقابل خواهش های نفسانی ، خصوصیاتی است که اگر کنترل نشوند به طور یقین عواقب ناخوشایندی را در پی خواهند داشت .
از دیگر نکات ضعف این گروه ، غرور بی جای آنهاست که باعث رنجش اطرافیان و دور نمودن آنها از دارندگان واژهו (واو) خواهد شد .

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.