قدرت حرف ט ( تت )


file:///C:/Users/a/Documents/tet.jpgدر میان حروف آلف بت عبری واژه ט (تت) نهمین جایگاه را به خود اختصاص داده است ، مترادف آن در فارسی « ت » و در انگلیسی « T » می باشد . شکل ظاهری این واژه با ترکیبی از سه حرف و نحوه تلفظ טֵית ، ارزش عددی آن 9 از اعداد اصلی مفرد و بالاترین آن محسوب می شود . حرف (تت) همانند دیگر الفبای عبری انرژی های نهفته و تأثیرگذار خود را در کلمات به ویژه در اول هراسم از چندین طریق متفاوت ( نوع تلفظ ، شکل ظاهری ، ارزش عددی و عناصر چهارگانه ) به نمایش خواهد گذاشت و به طور یقین شخصیت ، خلق و خوی صاحبان آن را تحت تأثیر وکنترل خواهد نمود .
اسم معنی ( ט ) " مار " وآن نمایشگر تصویری از یک مار افعی می باشد که چنبره زده و هوشیارانه با تمام قدرت و توانایی کلیه جوانب را می سنجد وبه نوعی خود را موظف می داند در این دنیای خاکی جهت ترویج و رسیدن به دنیای روحانی (اصلیت ملکوتی و یا رسیدن به تکامل بشری) به عنوان یک پاسدار رسالت خود را به انجام برساند .
طالع واژه تت ( ט ) حمل ( ARIES ) و سیاره حاکم بر آن مریخ یا MARS می باشد . نیز در بین عناصر رابعه این حرف در گروه عنصر آتش قرار گرفته که مسلماً تأثیرات بسیار مهمی را در خلق و خوی ( نهاد ) صاحبان این واژه خواهد گذاشت . به عبارتی طبیعت وخصائل آن را با انرژی موجود در عنصر آتش کنترل خواهد نمود . واژه ( ט ) ( تت ) مرکب از سه حرف טֵ י ת می باشد ارزش عددی این سه حرف 419 = 9+10+400 عدد مفرد آن 14= 9+1+4 و 5=4+1 می باشد و آن نشانگر هماهنگی و همسویی بیشتر مابین دارندگان حرف T و H با ارزش عددی مفرد ( 5 و 9 ) می باشد .
در بین حروف الفبای عبری حرف ט ( T ) دارای دوگانگی ویژه ای می باشد به عبارتی حد وسط ندارد . از نظر انرژی های الهی یا در موقعیت مثبت و یا منفی خواهد بود . ضمن آنکه در هر شرایطی از قدرت بالا و تأثرگذاری مهمی برخوردار هستند . از این رو دارندگان واژه ט (تت) بایستی تمام تلاش خود را بکنند ، در هر موقعیتی فقط از خصوصیات مثبت پیروی کنند . اگر چه بیشتر فعالیت های حیاتی این گروه تحت تأثیر خصوصیات مبارزه طلبی و پیکار جوی می باشد و همین امر باعث خواهد شد عموماً در سالهای اولیه زندگی دچار مشکلاتی بشوند ، ولی در نهایت به جهت جرأت و قاطعیت در عملکردشان به پیشرفت های قابل ملاحظه ای نائل خواهند شد .
اصولاً صاحبان واژه ט ( T ) دارای شخصیتی مهربان و عملکردی محتاط هستند و همواره مراقب هستند که مرتکب اشتباهی نشوند و اگر چنین شد ، به سرعت به دنبال جبران آن خواهند بود . نیز اگر باعث رنجش کسی شدند ، بسیار نگران و پشیمان خواهند شد . از این رو تمام تلاش خود را خواهند کرد تا در فرصتی از آن شخص دلجویی کنند .
صاحبان واژه ט (تت) به جهت داشتن روحیه افراطی و استقلال طلبی ترجیح می دهند در هر کاری مسئولیت اداره و کنترل کارها را شخصاً به عهده بگیرند و اگر رفتارشان با دیگران در راستای منفی پیش برود به عبارتی اگر بیش از حد معمول نافذ و ایرادگیر باشند نیز همچنین به دنبال نزاع و مشاجره باشند . بدون تردید دیری نخواهد گذشت دشمنان بسیاری را به دور خود جمع کنند . ضمن آنکه شکست های زیادی را تجربه خواهند نمود واحتمال صدمه دیدن در این مسیر برای آنها وجود دارد .
صاحبان واژه ט ( T ) عموماً دارای عقاید و ایده های خوبی هستند ، ضمن آنکه حاضر نیستند که در بعضی مواقع پذیرای شکست باشند . نیز اگر مورد انتقاد قرار گیرند به شدت رنجیده خاطر می شوند . ناگفته نماند احساس ریاست طلبی و اینکه مورد توجه دیگران قرار گیرند . شاید یکی از نقطه ضعف های ایشان بشمار آید . از دیگر خصائل صاحبان این واژه بی باکی و جسوری های بی جا و گرایش ایشان با حوادث خطرناک می باشد ، بطوریکه گاهی در این حوادث جان سالم بدر نمی برند .
از دستاوردهای این گروه اگر در موضع مثبت قرار گیرند ، فزونی تواضع و فروتنی ایشان خواهد بود . زیرا دارندگان حرف ט اغلب دارای چهره ای جذاب و نیکو هستند . نیز همچنین بسیار خوشبخت خواهند بود به ویژه اگر اندیشه های خود را در راستای مثبت بودن حفظ کنند ، محیطی همراه با آرامش و آسایش را بر خود و اطرافیان خود فراهم خواهند نمود و به راحتی قادر خواهند بود با دیگران ارتباط برقرار کنند و آن گوشه گیری و تنهایی که همیشه با آن دست به گریبان هستند و گویی که هرگز نمی توانند این احساس را از خود دور کنند ، به سهولت شکسته خواهد شد .
صاحبان این واژه ( ט ) از روی عاطفه و محبت حاضر به انجام هر نوع فداکاری خواهند شد و اگر در این جهت (مثبت) حرکت کنند و تکبر را کنار بگذارند می توانند این دوگانگی را تحت کنترل درآورند ، به خوبی قادر خواهند بود در هر کاری مدیریت کنند ، ایجاد نظم و ترتیب نمایند و خوش بدرخشند و موفقیت شان دور از انتظار نخواهد بود . (تکبری که هر از گاهی وجود ایشان را تسخیر می کند و همین امر باعث بروز فشارهای عصبی و به دنبال آن کم خوابی در پی خواهد داشت)
منابع مورد استفاده :
نجوم قبل از تکنولوژی یوسف ستاره شناس
 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.