قدرت حرف ח (خت)

در میان حروف آلف بت عبری واژه ח (خت) هشتمین جایگاه را به خود اختصاص داده است معادل آن در فارسی « خ » و در انگلیسی « KH » می باشد . شکل ظاهری ח و نحوه تلفظ ترکیبی از سه حرف « خ ، ی ، ت » ، ارزش عددی آن 8 از اعداد اصلی مفرد می باشد . اسم معنی آن دیوار نامیده شده که نشانگر سد ، موانع و مقاومت و به نوعی حفاظ و پوشش (روحی) در مقابل ناملایمات زندگی است . که به طور یقین در متعادل نگاهداشتن انرژی های (مثبت و منفی) مثمر ثمر خواهد بود . طالع آن حوت و سیاره حاکم بر آن نپتون می باشد . نیز در بین عناصر رابعه این حرف در گروه عنصر آب قرار گرفته که قادر است تأثیرات مهمی (شفقت و دلسوزی)در خلق و خوی صاحبان این واژه بگذارد . به عبارتی با خصائل موجود در انرژی روحانی آب (مهربانی) کنترل خواهد نمود و تأثیرات قابل توجهی را بر دارندگان حرف ח خواهد نهاد .
مسلماً از دیدگاه دنیای روحانی واژه ח (خت) همانند دیگر حروف الفبای عبری انرژی نهفته خود را در کلمات به ویژه در آغازین هراسم از طریق متفاوت به نمایش خواهد گذاشت و آن بیانگر یک شخصیت مقاوم و مهربان است ، همانطور که قبلاً اشاره شد واژه ח ( KH ) مرکب از سه حرف (ח، ی و ه) با ارزش عددی 418 = 8 + 10 + 400 و عدد مفرد آن 13= 8 + 1+ 4 مساویست 4 = 3 + 1 ، عدد اصلی (4) معرف حرف ד (دالت) که نشانگر هماهنگی و سازگاری ما بین دارندگان حرف ח و ד می باشد .
از نظر تأثیرات دنیای بالا (روحانی) به عبارتی در بین انرژی های الهی (سفیروت) حرف ח در دنیای تعجلی ( AZILUT ) سرآغاز حرف « خخما » به معنای عقل و خرد و نیز در دنیای آفرینش ( Beriah ) سرآغاز حرف « خسد » به معنای احسان و شفقت می باشد . و به نوعی بسیاری از خصوصیات نیکو را به خود اختصاص داده است . از این رو با داشتن انرژی های این دو سفیروت از توانایی های معنوی بالا وموقعیتی خاص برخوردار است و آن نشانگر یک شخصیت عاقل و خردمند ، دلسوز و مهمانواز می باشد . ضمن آنکه وجود انرژی خرد و مهربانی پیام آور یک نیاز عاطفی ، جهت ایجاد احساس اعتماد ، امنیت و رفع نیازها در راستای به تکامل رسیدن این گروه می باشد . و آن میسر نخواهد بود مگر با کمک و همیاری یک دوست و یا شریک زندگی .
در بین حروف آلف و بت عبری انرژی های نهفته در حرف ח (خت) از خصوصیات والا و متفاوتی برخوردار است . انعکاس انرژی های الهی اگر در جهت مثبت قرار گیرند ، مسلماً پیام آور بسیاری از خصائل نیکو و روحانی خواهند بود . زیرا حرف ח (خت) اصولاً نشانگر روح زندگی می باشد . کسب اعتبار و آبرو ، هوشیاری ، مهرورزی و وابستگی های انسانی می تواند تمامی خصوصیات موجود را تحت الشعاع قرار دهد . و به عنوان یک سپر و حفاظ ضامن صلح و آرامش در زندگی این گروه باشد .
دارندگان حرف ח (خت) از قدرت اراده قوی ونیز حق انتخاب بالایی برخوردارند ، از اینکه مورد شور و مشورت قرار گیرند و یا اینکه بتوانند به نزدیکان خود کمک و دستگیری کنند ، روحا ارضاع می شوند . باید درنظر داشت حساس بودن این گروه شاید به نوعی نقطه ضعفی برای آنان محسوب شود . زیرا هرازگاهی باعث ایجاد خستگی ، ناتوانی روحی و حتی در پی آن باعث بروز بیماری های روحی و جسمی خواهند شد . اما ریشه این خستگی ها مسلماً ناشی از ملاحظه کاری ها و مهربانی های ایشان باید جست .
به نظر می رسد برای صاحبان واژه ח (خت) تعادل نگاهداشتن انرژی های موجود در راستای مثبت و نیکو در ابتدا کاری بس دشوار باشد . اما با گذشت زمان و انجام اعمال مثبت ، این امکان فراهم خواهد شد که دارندگان این واژه به سهولت و طی مدت کوتاهی قادر خواهند بود در مسیر زندگی از سد بسیاری از مشکلات براحتی بگذرند ، تعادل لازمه را برقرار کنند و نیز به آرزوهای دست نیافتنی دست یابند و خود را به تکامل برسانند .
ناگفته نماند برای این گروه حد وسط وجود ندارد گاه به گاه در درون خود در مورد آنچه مربوط به انتخاب بین مثبت و منفی (خوب و بد) می باشد ، تناقضاتی شکل خواهد گرفت .
گرایش این گروه به جنبه های روحانی و دور شدن از دنیای مادی از دیگر خصوصیات مهم آنان محسوب می شود . این دوگانگی در بعضی مواقع بسیار چشمگیر و قابل توجه می باشد . ضمن آنکه این امکان وجود دارد که بطور ناگهانی تغییر جهت دهند و از دنیای روحانی به سوی دنیای پایین (مادیات) و لذایذ دنیوی گرایش پیدا کنند . نیز همچنین گاهی پرحرف و یاوه گو ، گاهی هم بطور ناگهانی سکوت اختیار می کنند .
دارندگان حرف ח (خت) در هر مقامی که باشند ، امکان آن وجود دارد که در حد افراط و تعصب در عقاید مذهبی خود زیاده روی کنند و علیرغم دلایل و یا مخالفت ها موضع خود را ترک نخواهند گفت و تغییری هم در عقاید و روش خود نمی دهند شاید هم دلیلش آن است که این افراد معمولاً در طول زندگی خود در سوء تفاهم بسر می برند ، و همین امر باعث خواهد شد که تا وقتی که در شک و تردید بسر می برند ، به شدت احساس تنهایی و افسردگی کنند . اصولاً با تمام محاسن اخلاقی و خصائل نیکو و انرژی مثبتی که این گروه دارند ، اگر وجودشان را تسلیم انرژی های منفی کنند . نقطه ضعف های بسیاری از آنها می توان مشاهده نمود کاملاً تغییر جهت خواهند داد فردی بدبین و فوق العاده سخت گیر خواهند شد ومتعاقباً باعث رنجش اطرافین خود خواهند شد .
اگر چه عذاب وجدان در دارندگان حرف ח (خت) عاملی است که اگر کسی را برنجاند سریعا توبه می کنند و در پی آنند که در اولین فرصت دلجوئی کنند
و به هر شکلی که شده خطای خود را جبران کنند .

نجوم قبل از تکنولوژی :
یوسف ستاره شناس
 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.