قدرت حرف ה(ه)


قدرت حرف ה (ه)
heدر میان حروف آلف بت عبری واژه ה (ه) پنجمین جایگاه را بخود اختصاص داده است . معادل آن در فارسی ( ه ، ح ) و در انگلیسی H می باشد .
شکل ظاهری ה ، نحوه تلفظ فقط یک حرف ה (ه) و ارزش عددی (5) از اعداد اصلی مفرد ، اسم معنی آن پنجره و آن نشانگر پنجره ای است به سوی نور الهی و زندگی . طالع آن ) ariesقوچ) و سیاره حاکم بر این واژه مریخ می باشد ، نیز در بین عناصر رابعه این واژه در گروه آتش قرار گرفته .
حرف ה ما بین دیگر حروف از موقعیتی خاص برخوردار است با وجود آنکه از یک بخش ה (ه) ترکیب یافته و فاقد عدد مرکب می باشد ، اما دارای قدرت و پتانسیل بالایی است . از یک سو در نام اعظم خداوند ، دو بار تکرار شده ( یود- ه – واو – ه ) و از سوی دیگر در بین سفیروت (انرژی های الهی) دومین جایگاه در جهان yeziyah (شکل گیری) ، در اول کلمه
ה ה (هود) معنای شکوه و جلال را به خود اختصاص داده است .
این واژه همانند دیگر حروف الفبای عبری انرژی نهفته خود را در کلمات به ویژه در اول هراسم به طرق مختلف به نمایش می گذارد و آن نشان از شخصیتی احساساتی با روحیه لطیف و مثبت ، با سیمای زیبا و جذاب ، طبعی گرم ، گاهی تند خو و آتشی مزاج ، همراه با عادت به امر و نهی کردن می باشد ، نیز همچنین تأثیرات روحانی واژه ה (ه) در اسم به ویژه در اول هراسم ، این توانایی را مهیا می کند ، شخص به سهولت قادر باشد از توان خود به طور کامل بهره مند شود . زیرا از یک سو موقعیت های سخت را کنترل کند ، خصائل منفی را اصلاح کند و از سوی دیگر گزینه های مثبت را تقویت و کنترل کند ، ضمن آنکه که در حصول خیر و برکات هم صاحب بخت بلندی خواهد شد .
از خصوصیات مهم دارندگان حرف ה (ه) انعطاف پذیری آنها در شرایط متفاوت می باشد . اصولاً اگر طبیعت آنها در جهت مثبت قرار گیرد ، با ارائه رفتاری خوشایند همراه با ادب و نزاکت تأثیری عمیق بر دیگران خواهد گذاشت . به سهولت در قلب ها نفوذ می کنند و قادرند به راحتی ارتباط برقرار کنند و به واسطه استعداد سخنوری می توانند نصایح و اندرزهای خود را به خوبی منعکس کنند .
صاحبان حرف ה (ه) تقریباً با تمامی دارندگان حروف دیگر ( آلف بت ) می توانند به توافق برساند و سازگاری خواهند داشت ، همانطور که قبلاً اشاره شد ، ارزش عددی این حرف عدد مفرد 5 می باشد و به این معناست که توانایی عدد 5 در دوست پیدا نمودن و حفظ ارتباط با دیگران بسیار خوب است . این گروه حتی در انجام معاملات دارای قدرت قبول ریسک بالا و قبول مسئولیت پذیری در هر زمینه هستند . به عبارتی ذکاوتمندانه عمل می کنند و با استعداد خاصی به اهداف اقتصادی خود خواهند رسید .
نباید از نظر دور داشت ، انرژی نهفته در حرف ה (H) نشانگر یک هوش ذاتی ، همراه با سرعت عمل بالا هم در فکر کردن و هم در تصمیم گیری می باشد . به نظر می رسد که این گروه راحت طلب باشند ، و در مسائل مالی اغلب به دنبال کارهایی هستند که زحمت آن کمتر و درآمد آن بیشتر باشد ، ضمن آنکه همیشه در پی نوآوری ها جهت کسب ثروت و متعاقباً به دنبال مقام و موقعیت خوب در اجتماع هستند .
نا گفته نماند ، ناملایمات و فراز نشیب های زندگی حتی در دراز مدت بر آنها کمتر اثر خواهد گذاشت و شاید هرگز خدشه بر شخصیت آنها وارد نخواهد شد .
صاحبان حرف ה (ه) بخاطر داشتن شرایط انعطاف پذیری در نهادشان هر چقدر هم برافروخته باشند ، به ویژه اگر در طبیعت مثبت قرار داشته باشند خیلی زود به حالت عادی باز می گردند . آنچه که محسوس است انعطاف پذیری این گروه ، گاهی باعث شکل گرفتن سستی و بی ثباتی در روح و روان آنان خواهد شد و متعاقباً توقعات و خواسته هایشان از دیگران و حتی از خودشان هم رو به فزونی خواهد گذشت ومسلماً این امر در بسیاری موارد باعث پدید آمدن نارضایتی هم از خودشان و هم رنجش خاطر نزدیکان می شود .
زیرا انعطاف پذیری اغلب دارندگان حرف ה (ه) ونیز تصمیم گیری سریعاً آنان در دو جهت متضاد (مثبت و یا منفی) می باشد . به عبارتی اگر در طبیعت منفی قرار گیرند ، موجب پر حرفی آنها که اغلب منجر به یاوه گویی خواهد شد ، که مسلماً نتایج خوبی برای این گروه نخواهد داشت . از دیگر نقطه ضعف دارندگان حرف ה (ه) نداشتن کنترل کافی بر اعصاب خویش می باشد ، علی الخصوص اگر طبیعت آنها در جهت منفی قرار گرفته باشد ، سریعاً دچار خشم خواهند شد و عکس العملی ناخوشایند از خودشان نشان خواهند داد . از این رو بهتر است در مواقعی حساس هرگز آنان را تنها گذاشت . زیرا به ندرت قادر خواهند بود در برخورد با یک فرد عصبی خشم خود را کنترل کنند .
ناگفته نماند صاحبان حرف ה (ه) شخصیتی است حق طلب و حقیقت جو که هرگز در مقابل ظلم و ستم تسلیم نخواهند شد و تا حصول حق و حقوق خود وحتی دیگران به مبارزه ادامه خواهند داد .
 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.