قدرت حرف ג (گیمل)

قدرت حرف ג (گمیل)
در میان حروف آلف بت عبری واژه ג (گمیل) سومین جایگاه را به خود اختصاص داده است . معادل آن در فارسی گ ، ج ، چ ، ژ و در انگلیسی G و J می باشد . شکل ظاهری ג ، نحوه تلفظ גִּימֶל، ارزش عددی (3) از اعداد اصلی مفرد ، اسم معنی آن " شتر " و نیز معرف سیاره ( ماه )می باشد .
حرف (گمیل) همانند دیگر حروف الفبای عبری، انرژیهای نهفته و سرنوشت ساز خود را در کلمات به ویژه ، در اول هر اسم از چند طریق متفاوت (شکل ظاهری ، نوع تلفظ، ارزش عددی و عناصر چهارگانه) به نمایش خواهد گذاشت و به طور یقین شخصیت و خلق و خوی افراد را بطور مستقیم تحت تأثیر قرار خواهد داد.
واژه ג (گمیل) مرکب از سه حرف גִּ و מֶ و ל  می باشد . ارزش عددی این سه حرف 30+40+30= 73 ، عدد مفرد آن 3+7= 10 می باشد . اگر از صفر صرف نظر کنیم ، آن برابر است هم با عدد مرکب (10) و هم عدد مفرد (1) ، که معرف حرف י (یود) و א (آلف) و آن نشانگر تأثیرات دنیای بالا (عرفانی) و نیز هماهنگی و همسویی میان دارندگان حرف (گمیل) با حروف (یود) وحرف (الف) خواهد بود .
به عبارتی صاحبان حرف ג می توانند در راستای تکامل یافتن خودشان ، از انرژی های گروه ג و ג بهره ببرند . واژه ג (گمیل) از نظر تأثیرات عالم روحانی (بالا) در بین سفیروت (انرژی های الهی) در اول کلمه "گوورا" به معنای عدالت و قضاوت، در جهان آفرینش (Beriah) دومین جایگاه را به خود اختصاص داده است و با داشتن انرژی های الهی این سفیروت از توانایی های عرفانی خاص و اعتباری مهم برخوردار است . باید توجه داشت انرژی های نهفته در واژه ג (گمیل) نشانگر یک شخصیت شفیق ، با احسان و حامی نیازمندان می باشد و با بذل و بخشش نمودن به دیگران قادرند ، همواره آنها را کنترل کنند ، نیز همچنین در راستای فعالیت های مثبت با حمایت نمودن دیگران ، شانس موفقیت دیگران را دو چندان خواهند نمود .
ار خواص مهم حرف ג (گمیل) در اسامی اشخاص، تقویت توانایی در برقراری صلح و آشتی در بین دو نفر و حتی دو گروه می باشد . این اشخاص با استفاده از انرژی نهفته در فن بیان با مهارت همراه با خوشرویی و مهربانی بدون هیچ چشمداشتی قادرند ، اختلافات را حل و فصل ، صلح و صفا را در بین دو طرف برقرار کنند .
ناگفته نماند، این خصلت شایسته با توانایی بالا در وجود دارندگان حرف ג (گمیل) بسیار زیاد و محدودیتی در اجرای آن برایشان وجود ندارد ، و اگر بخواهند در این امر اقدامی کنند ، بدون تردید موفقیت آنها اگر دارای آزادی عمل (معقول) باشند حتمی است و مسلماً فرآیندی والاتر و مثبت ایجاد خواهند نمود .
دارندگان حرف ג (گمیل) در تصمیمات خودشان بسیار مصمم هستند و هرگز کارهای محوله را نیمه کاره رها نمی کنند . شخصیتی آزادیخواه و سخاوتمند دارند ، در حدی که احتمال زیان دیدن در صورت زیاده روی در عملکردشان اجتناب ناپذیر است . از دیگر خصوصیات شاخص این گروه ، مهربانی و خوش اخلاقی آنان می باشد . از این رو به سهولت قادرند با دیگران ارتباط برقرار کنند و خیلی زود صمیمی می شوند . اما باید در نظر داشت ، بسیار حساس و شکننده هستند و در صورت بروز کوچکترین اختلاف روحاً آسیب پذیر هستند . باید در نظر داشت این گروه جسماً هم ضعیف بنیه هستند و در مقابل بیماری ها مقاومت خود را زود از دست می دهند . با این وجود روحیه شاد و مثبت خود را همیشه حفظ می کنند ، حتی در شرایطی که تحت فشار و درگیر مشکلات باشند . از این رو دائماً در تکاپو و پیشرفت خواهند بود .
از دید ارزش عددی واژه ג (گمیل) عدد مفرد سه را به خود اختصاص داده ، انرژی نهفته در عدد سه ، ایجاد دیسپلین در محیط زندگی می باشد . نا گفته نماند ، اغلب دارندگان حرف گمیل ترجیح می دهند در استخدام شغل های دولتی قرار بگیرند به ویژه پست های نظامی را انتخاب می کنند . این گروه در اجرای دستورات مافوق ، بسیار مطیع وفرمانبردارند . از این رو خیلی زود به درجات بالا نائل خواهند شد . همچنین انتظار دارند، دیگران هم دستورات آنان را کاملاً اجرا کنند . در ضمن هرچه در موفقیت شغلشان پیشرفت کنند، غرور آنها هم بیشتر خواهد شد ، لذا ترجیح می دهند ، در شغلشان مستقل باشند . چون دوست ندارند زیاد تحت سلطه و با کنترل دیگران قرار گیرند .
از نقطه ضعف دارندگان عدد سه گرایش به تک محوری و دیکتاتوری می باشد . کوچکترین مخالفت و جبهه گیری در مقابل آنها باعث خشمشان می شود . اصولاً این گروه قوانین و مقررات را در جهت پیشبرد اهدافشان دست و پاگیر می دانند ، از این رو ضدیت با قوانین و مقررات از جانب آنها امریست طبیعی .
دارندگان واژه ג (گمیل) در عرصه زندگی ایده آلیست هستند، با وجود آنکه در ابعاد مختلف فعالیت های اجتماعی بسیار بردبار و پر تحمل می باشند، اما هنگامی که در راستای انرژی های منفی قرار می گیرند ، با داشتن روحیه رومانتیک و با فاصله گرفتن از دید واقع گرایانه کارهای محوله را تا آخر پیگیری نمی کنند و دست از تلاش می کشند ، به عبارتی با طلوعی دیگر در نقطه ای دیگر مجدداً فعالیت های خود را آغاز می کنند و با اعتماد به نفس و با داشتن صفات اجتماعی لازمه (محبوبیت، جذابیت و بردباری) تمام تلاش خود را به کار می گیرند، تا زندگی خوب و مرتبی را برای خود مهیا کنند .
دارندگان حرف ג (گمیل) اغلب ترجیح می دهند ، زیر بار ازدواج نروند و همواره از زیر بار این مسئولیت (دو طرفه) شانه خالی کنند ، گویی ترس از از فرمان برداری از همسرشان سنگین می باشد . از این رو بیشتر ترجیح می دهند دیر ازدواج کنند . و اگر هم مسئله طلاق حادث شد، بعد از طلاق ، بقیه عمرشان را در تنهایی سپری می کنند . زیرا بطور یقین در دوران ازدواج تجربه تلخی را در بگو مگو ها داشته اند .
در بین عناصر اربعه ، واژه ג (گمیل) در گروه باد قرار گرفته . مسلماً اخلاق و طبیعت نهفته و سرنوشت ساز در عناصر باد می تواند تأثیرات قابل توجهی را بین دارندگان این واژه پدید آورد .
از شخصیت هایی که در کتاب مقدس از آنها نام برده شده و اولین حرف اسمش با واژه ג (گمیل) شروع شده "گاد" هفتمین پسر حضرت یعقوب می باشد و معنای آن سعادت و خوشبختی در نظر گرفته شده است . دعا و پیشگوئی که حضرت یعقوب برای "گاد" فرموده است ، مهاجمین بر "گاد" حمله ور می شوند ، اما او (با تهاجم متقابل) سر انجام بر آنان غالب خواهد شد .
از دیگر اسامی که حرف اول اسمشان با ג (گمیل) شروع شده و در کتاب مقدس نامش آورده شده ، گبریل (جبرائیل) فرشته قدرت و قضاوت می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.