قدرت حرف ז (زئین)

حرف زئین و عرفاندر میان حروف آلف بت عبری واژه ז (زئین) هفتمین جایگاه را به خود اختصاص داده است . معادل آن در فارسی ( ز ، ذ ، ض ، ظ ) و در انگلیسی حرف Z می باشد . شکل ظاهری ז نحوه تلفظ ترکیبی از سه حرف ز ، ی و ن ( זין) و ارزش عددی (7) از اعداد اصلی مفرد می باشد . اسم معنی آن " شمشیر " و آن نشانگر سلاحی است که می تواند در دفاع از آرمانهای الهی (روحانی) و حمله به انرژی های دنیای خاکی (منفی) مثمر ثمر باشد .
طالع آن میزان ( LIBRA ) و سیاره حاکم بر این واژه (ז) ونوس می باشد . نیز در بین عناصر رابعه این حرف ، در گروه عنصر هوا قرار گرفته ، که به طور یقین تأثیرات مهمی در خلق و خوی (نهاد) صاحبان این واژه خواهد گذاشت به عبارتی طبیعت و خصائل آن را با انرژی موجود در عنصر باد کنترل خواهد نمود .
حرف ז (زئین) همانند دیگر حروف الفبای عبری ، انرژی نهفته خود را در کلمات به ویژه در آغاز هراسم از طریق مختلف ارائه خواهد نمود و آن بیانگر یک شخصیت زرنگ و چابک (پرجنب و جوش) ، خردمند ، مبارز و نیز کنجکاو می باشد .
همانطور که اشاره شد ، واژه ז (زئین) مرکب از سه حرف ( ز ی ن ) ارزش عددی آن 67= 7+10+50 و عدد مفرد آن برابر است 13=7+6 - 4=3+1 می باشد . عدد 4 معرف حرف @ (دالت) که نشانگر هماهنگی و سازگاری مابین دارندگان حرف ז و @ می باشد .
دارندگان حرف ז (زئین) در مقایسه با دیگر حروف از یک انرژی خاص و اسرار آمیزی برخوردارند . تأثیرات روحانی واژه ( ז ) در اسم اشخاص باعث می شود که همیشه به دنبال رمزگشائی رازهای پنهان و مسائل غامض و پوشیده باشند . از این رو با مطالعات عمیق در زمینه های جدید و نوآوری ها ، سعی بر آن دارند زودتر مسائل را حل و جواب سئوالات خود را پیدا کنند . زیرا پس از دستیابی به اهدافشان به نوعی وارث یک احساس شادی درونی خواهند بود که می تواند پیام آور یک خلاقیت و نوآوری در ذهنشان باشد . های
به عبارتی باعث تقویت انرژی های عقلانی ، خرد مندانه و خصائل جستجوگری ( کنجکاوی ) می شود . زیرا صاحبان این واژه دارای قدرت تخیل بالا و نیز استعداد پیش بینی قابل توجهی هستند ، همچنین گرایش بسیاری به علوم ماوراءالطبیعه دارند . از این روز اغلب آنان به جهت ارائه ایده های خاص و روش های نوین در فعالیت های حرفه ای و تجاری ، می توانند تأثیر بسزایی بر اطرافیان خود بگذارند .
دارندگان حرف ז ( Z ) در امور خیریه به ویژه کمک به انجمن های فرهنگی همواره پیش قدم خواهند بود ، ضمن آنکه اغلب آنها آنطور که باید و شاید قدر مال دنیا را نمی دانند و هر ازگاهی به جهت افراط کاریشان با مشکل مواجه خواهند شد . ناگفته نماند از آنجائیکه حرف ז (زئین) نمادی است از مبارزه و پیروزی ، دارندگان این واژه اگر اراده کنند قادرند با کمک تأثیرات انرژی های روحانیז که در اول اسمشان وجود دارد ، به سهولت بر مشکلات ، بویژه غرایض منفی پیروزی شوند .
نگرانی این گروه از آینده ( در زنان بیشتر از مردان می باشد ) همواره باعث آزارشان است ، علت آن هم روشن است . اصولاً این گروه احساس نیاز مبرم به تکیه گاهی محکم به ویژه بعد از بلوغ دارند . از این رو هنگام ازدواج در انتخاب همسر خود نهایت دقت را انجام می دهند . شاید این حرکت از طرف اطرافیان یک نقطه ضعف و یا نوعی وسواس تلقی شود .
از دیگر خصوصیات حرف ז (زئین) خستگی ناپذیری آنان در امر تغییر و تنوع و سفر می باشد . اشتیاق به تغییرات در محیط زندگی و تنوع طلبی باعث می شود ، در هر فرصتی جهت ارضای امیال و آرزوهای خود به سرزمین های دور و ناشناخته بار سفر ببندند . باوجود آنکه قبل از سفر مطالعاتی را برای آگاهی از مکان مورد نظرانجام می دهند ، مع الوصف از مشاهدات و کشفیات راجع به شگفت های سفر خود ، بسیار ذوق زده می شوند و بعید نخواهد بود خاطرات خود را به صورت یک سفرنامه به رشته تحریر بیاورند و آن را منتشر کنند . زیرا آنها عاشق سفر و مطالعه درباره دیگر سرزمین ها و آداب و رسوم دیگر اقوام هستند . درضمن سفرهای دریایی را بیشتر ترجیح می دهند . زیرا به نوعی احساس آرامش وشادی را لمس خواهند نمود .
تأثیر انرژی های منفی در دارندگان حرف ז ، به خصوص هنگام شکست در مسائل زندگی باعث دلسردی و نهایت افسردگی خواهد بود . از این رو در این مواقع بهتر است از تنهایی و بی تفاوتی دوری نمایند ، دوستان جدید پیدا کنند و اجازه ندهند خصلت کینه توزی بر آنها غالب شود . از دانایی و زیرکی که در وجودشان است استفاده کنند و وقت بیشتری را به تفریح و مسافرت های دریایی اختصاص دهند .
از دیگر نقطه ضعف های این گروه بی ثباتی در تصمیم گیری ها به خصوص از دید عاطفی و احساسی است . از این رو نباید زود تحت تأثیر حرف های دیگران قرار بگیرند و لازم است هر نکته ای را شخصاً با تعمق و تأمل بیشتری بسنجند سپس قضاوت کنند ، توصیه می شود از بیان کلمات واهی و نسنجیده پرهیز کنند . دارندگان واژه ז (زئین) نباید فراموش کنند که ذاتاً دارای قدرت بیان بالایی هستند و می توانند هنگام سخنرانی تحسین و شگفتی اطرافیان خود را برانگیزند و دیگران را تحت تأثیر قرار دهند و اصولاً هنگام بیان عقایدشان سعی کنند حرفهایشان بر پایه و اصول اخلاقی و درک عقلانی استوار باشد .
بی توجهی و بی مهری نسبت به عقاید اطرافیان بدون تردید باعث شکل گرفتن سوء تفاهم ها و نیز خدشه دار شدن در روابط بین دارندگان واژه ז ( Z ) و اطرافیان خواهد شد .

منابع مورد استفاده
نجوم قبل از تکنولوژی : یوسف ستاره شناس

 


 

 

 

 

 

 

 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.