قدرت حرف א ( آلف )

 

در میان حروف آلف بت عبری واژه א ( آلف ) اولین جایگاه را به خود اختصاص داده است . معادل آن در فارسی « آ » و « الف » نیز در انگلیسی « A » می باشد . شکل ظاهری א، نحوه تلفظ א، ارزش عددی آن یک (1) از اعداد اصلی مفرد ، معنی آن گاو وحشی و در علم طالع بینی مشخصه ستاره خورشیدی می باشد . حرف « آلف » همانند دیگر حروف الفبای عبری ، انرژی های نهفته و سرنوشت ساز خود را در کلمات به ویژه در اول هراسم از چند طریق متفاوت (شکل ظاهری، نوع تلفظ ، ارزش عددی ، عناصر چهارگانه و ..) به نمایش خواهد گذاشت و به طور یقین شخصیت و خلق و خوی افراد را بطور مستقیم تحت تأثیر قرار خواهد داد .
واژه א ( آلف ) مرکب از سه حرف ( آ ل ف ) می باشد ارزش عددی این سه حرف 1+30+80 = 111 ، عدد مفرد آن 1+1+1 = 3  א ל ף معرف حرف ג ( گمیل ) و آن نشانگر تأثیرات دنیای عرفانی و هماهنگی و همسویی بیشتر میان دارندگان حرف آلف و گمیل می باشد . از نگاه کبالیستی واژه א (آلف) از نظر تأثیرات عالم بالا (روحانی) در بین سفیروت (انرژی های الهی) سرآغاز نام ابراهام در دنیای تعجلی و اهرون در دنیای آفر ینش را به خود اختصاص داده است و با داشتن انرژی های این سفیروت از توانایی معنوی بالا و اعتباری خاص برخوردار است .
واژه آلف حرف آغازین و دارای خواص مثبت است و آن نشانگر اساس حیات و معرف خالق یکتا ، نیز همچنین مظهر خورشید می باشد . از این رو در کسب یک زندگی خوب و خوشبختی کوشا خواهد بود .
صاحبان حرف آلف با داشتن ارزش عددی یک در دنیای پائین ( خاکی ) ، افرادی خلاق و دارای قدرت و توانایی بالا در اجرای اهدافشان با روشی مشخص نیز همچنین با اراده و پر انرژی که می توانند در دنیای مادیات درجات ترقی را طی کنند و موفق می شوند که خود را به بالاترین درجه شغلی برسانند (در هر مقام و یا شرایط ) ضمن آنکه حقوق دیگران را محترم می شمارند و زیر دستان خود را حمایت و پشتیبانی می کنند .
این گروه، اصولاً عقاید جدید و بدیع از خود به نمایش می گذارند که به نوعی راز موفقیت آنان محسوب می شود ، چون دارای قدرت خلاقیت هستند ، باعث شکل گرفتن خود محوری و گاهی هم دچار خودخواهی خواهند شد . مع الوصف شایستگی خود را به خوبی با مهارت های سیاسی ثابت می کنند. از دیگر خصوصیات شاخص آنها صداقت و وفاداری می باشد .
صاحبان حرف א (آلف ) اگر در جهت مثبت گام بردارند ، افرادی خواهند بود ، خوش اخلاق و جذاب ، در باطن میانه رو ، ملاحظه کار ، با همه زود صمیمی می شوند اگر چه در زندگی در ستیز و جدال و بحث های تند بسر می برند و سختی و محنت بسیار می کشند . اما با تلاش هر آنچه را که طلب می کنند زود بدست می آورند . در علم اعداد شناسی صاحب عدد " یک " شخصیتی است مثبت خلاق و توانا، مسئولیت پذیر که در کمال دقت در اجرای کارهای محوله کوشا هستند باید در نظر داشت از دیگر خصوصیات این افراد با اراده و پر انرژی بودن آنان است که تمامی صفات آنان را تحت الشعاع قرار خواهد داد .
http://www.sdjewishworld.com/wp-content/uploads/2012/09/Aleph-206x300.jpgدر بین عناصر اربعه ، واژه «آلف» در گروه آتش قرار گرفته ، بطور یقین اخلاق و طبیعت نهفته و سرنوشت ساز در عنصر آتش می تواند تاثیرات مهمی را مابین دارندگان این واژه قرار دهد . زیرا به جهت تمایل به عدم محرومیت ها و آزادی طلبی ، این گروه ، احتمال شکل گرفتن مشکلات و حوادثی ناخوشایندی را ، در صورتیکه خشمشان را کنترل نکنند ، در پی خواهد داشت و همین امر باعث ایجاد اختلالاتی در کسب آرامش (ارضای روحانی) در زندگیشان خواهد شد و نخواهند توانست به قناعت روحی برسند .
این گروه اغلب ترجیح می دهند در هر موقعیتی که هستند ، مسئولیت رهبری به آنها واگذار شود . چون بخوبی از عهده مسئولیت های محوله برمی آیند . آنها با رفتار مثبت و خوش رفتاری که از خود نشان می دهند براحتی صمیمی و در دیگران نفوذ می کنند اما در بحث های منفی و جدی خط و مشق جنگ ستیزی را دنبال می کنند که مطمئناً ناکامی در پی خواهد داشت و کمتر توفیقی عایدشان می شود .
نا گفته نماند، دستاورد انرژی های نهفته در واژه א (آلف) ، ارائه عقاید جدید و بدیع می باشد و از سوی دیگر باعث می شود، تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند ، گاهی خودخواه می شوند با این حال دارندگان این واژه بسیار صادق و وفادارند و بخوبی مهارت های سیاسی را می آموزند . چون عاشق این هستند که بهترین باشند ، لذا ترجیح می دهند ، حرف اول را بزنند .
در ضمن برای خود کارکردن و در استخدام خود بودن، بهترین کمک به آنهاست ، همچنین این گروه باید یاد بگیرند که بیشتر به جنبه های مثبت زندگی توجه کنند . باید در نظر داشت رنگ های تیره به ویژه رنگ سیاه با طبع آنان ناسازگاری دارد و بروز دردهای مهره های گردن و کمر می تواند به عنوان یک بیماری تهدیدی جدی برای آنان به شمار آید .
 یکی از پیامبرانی که در کتب مقدس به کرات از نام برده شده و اولین حرف اسمش با واژه א (الف) شروع شده اوراهام (ابراهیم) است .در کتاب مقدس (سفر برشیت) پاراشای "لخ لخا" ، این چنین بیان شده ، بار دیگر ، خداوند قادر متعال به وی ظاهر گردید ، تا سرانجام عهد ابدیش را با او استوار فرماید . از این هنگام خداوند نام "اورام" را به "اوراهام" (پدر جماعت ملت ها) تبدیل نمود . و نام "سارای" را به "ساراه" تغییر داد ، سپس نوید داد تا یک سال دیگر صاحب فرزند (اسحق ) خواهند شد . علمای یهود بر این باورند ، با اضافه شدن حروف ה (ه) و א (الف) به اسم اورام  و انجام بریت میلا ، اوراهام به حد بالای قدوسیت رسید .
از دیگر اسامی اسطورهای که با حرف آلف شروع شده و در کتب مقدس یهود آمده حضرت آدم ، اهرون کهن گادول ( برادر مشه بن عمرام ) ، الیاهو نبی ، الیعزر خادم و مباشر اوراهام و آشر هشتمین پسر حضرت یعقوب دعا و پیشگوئی که حضرت یعقوب برای "آشر" فرموده بود .
از قلمرو "آَشر" غنی ترین محصولات و فرآورده ها برآید و حاصلش خوراک دلپذیر شاهان باشد . سرزمین آشر دارای بهترین و مرغوب ترین میوه ها و در فراوانی درختان زیتون باشد ، که حاصلشان نیز مورد استفاده در خانه خدا (بیت همیقداش) خواهد بود .

منابع مورد استفاده
نجوم قبل از تکنولوژی : یوسف ستاره شناس

 

 

 

 

 

 

 

-
 


همچنین مقالات دیگر را بخوانید :
 


 مجموعه های سایت
7DORIM

 

قوانین سوگواری در یهودیت
آئین سوگواری در یهودیت
خمسه  ( پنجه)
سگولا (تعویذ)
چشم زخم
چشم بد
چشم ناظر (چشم جهان بین)
واژه های اسطوره ای
واژه کلیمی
کتوبا
کتوبا در سیر تاریخ
طرح های متفاوت کتوبا
مقالات (قدرت حروف عبری)
بریت میلا
تلمود
یائین
شوفار
شبات
تفیلین
استخراج تقویم عبری
نحوه استخراج اوقات شرعی تفیلاها
منورا
بيت المقدس
مزوزا
کبالا
سفیروت یا صفات ملکوتی
گاه شمار یا تقویم
هفطارا
عدد هفت
عدد ده و نقش آن در فرهنگ یهود
گزینه های عدد «ده» در باورهای یهود
تورات و گزینه های دیگر عدد «10»
حروف عبری و نقش آنها در فرهنگ یهود
ریمونیم
بررسی الهیات شر در یهود
ستاره ماغن داوید
سفارادی ها و اشکنازی ها
سير شكل گيري و تدوين احكام در يهود
صیصیت
شفا بخشی در یهود
شاهین توراه
فارسيهود میراث یهودیان ایران
کسوف -نمایش قدرت الهی
-

آرشیو Archive
انطباق لحظه ها Calendar
تاریخ و فرهنگ  Culture
باع بهشت GanEden
درباره ما About Us
تماس با ما Contact Us
پاناروما ( سراسرنما) Panaroma

 

زیر مجموعه های
 تاریخ و فرهنگ
:
ARTICLE  مقالات
MOADIM  مناسبتها
PUBLICATIONS   کتب منتشر شده
LINKS  دیگر سایتها

Colloquial  گویشهای اصیل  
 

صفحه اول     صفحه مرجع  در
FaceBook با 7Dorim

ارتباط برقرار کنید

 

 

 


 

مجموعه مقالات در حال گسترش می باشد.